Your Daily and Dependable Local Sports Source
Positively Promoting High School Athletics in Southeast Indiana
CLICK FOR NEXT LIVE GAME or watch in box below. Apx. pregame start times shown. Live webcasts are in mobile quality for wireless transmission and subject to interruption.

CLICK FOR ARCHIVED GAMES in original mobile quality and restreamed in 720p HD.
(recently archived) GSOC SECT TITLE S. Dearborn at Lawrenceburg, BSOC SECT TITLE Batesville at Rushville, Franklin Co. FB at Batesville, Greensburg VB at E. Central, Franklin Co. VB at Oldenburg, Batesville FB at Greensburg, Milan VB at S. Ripley
CLICK FOR FULL WEBCAST SCHEDULE (subject to change)
CLICK FOR WEBCAST PURCHASE INFORMATION

Cross Country

  • Oct 13: ORVC Girls Golf, Boys/Girls CC Mental Attitude and COY winners
  • Oct 13: South Dearborn Girls Sectional- Bulldogs win; Pirates, Raiders, Knights, Trojans, 10 others advance
  • Oct 13: South Dearborn Boys Sectional- Bulldogs win; Pirates, Twisters, Trojans, Eagles, 10 others advance
  • Oct 13: Southwestern Girls Sectional- Cubs, 2 Pacers, 2 Rebels, 1 Topper advance
  • Oct 13: Southwestern Boys Sectional- Rebels, 3 Cubs, 1 Pacer advance
  • Oct 13: Connersville Girls Sectional- Lions, Wildcats & 2 Spartans advance
  • Oct 13: Connersville Boys Sectional- Lions win, Spartans & 3 Wildcats advance
  • Oct 8: ORVC Report for September 30-October 5
  • Oct 6: Pirates’ Hanna breaks her school record in Terre Haute
  • Oct 5: ORVC Titles- Rebel boys and Smith, Raider girls, Toppers’ Alderman
  • Oct 3: Batesville sweeps Greensburg Invite
  • Oct 2: ORVC Report for September 23-28
  • Oct 2: Bulldog boys/girls, Eagle boys, Raider girls win BHS Invite
  • Sep 29: Duke Meyer Classic results
  • Sep 29: Batesville repeats EIAC title sweep; Bulldogs’ Moster, Pirates’ Hanna MVPs
  • Sep 28: Rebel boys, Eagles’ Hughes, Raider girls & Nicholson win Pumpkin
  • Sep 25: Lady Lions 3rd, Trojan boys 4th at Spartan Invitational
  • Sep 25: Shawe and Switz individual results from Silver Creek
  • Sep 25: Jac-Cen-Del wins both tri meets vs. Lawrenceburg & Milan
  • Sep 22: Batesville Girls 1st, Boys 2nd in Invitational Division at Flashrock
  • Sep 22: Greensburg girls, Pirates’ Hanna, Southwestern boys, Raiders’ Nicholson win at SD Invite
  • Sep 21: Franklin County boys and girls win at Lawrenceburg
  • Sep 20: Greensburg wins both Decatur County titles
  • Sep 18: Rushville boys and girls win New Castle Invite
  • Sep 18: Franklin County girls 1st, boys 2nd at Union County
  • Sep 18: Batesville girls, Hanson win Big Blue Invite
  • Sep 17: ORVC Report for September 9-14
  • Sep 16: Rushville boys 3rd, girls 5th at Whiteland Invitiational
  • Sep 15: Connersville’s top runners each place third at Oak Hill
  • Sep 15: Franklin County runs at Randolph Southern
  •  
     
     
     
    Powered by WordPress | T-Mobile Phones for Sale at BestInCellPhones.com | Thanks to Free Phones at iCellPhoneDeals.com, Free MMORPG Games and Fat burning furnace review